وزیر ارشاد، حج و اوقاف با محمد یوسف کالا رئیس هیئت اندونیزیایی دیدار کرد.

bakhshi_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۱۱:۳۲
اندونیزیا

سه شنبه، ۲۷ ذوالقعدة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق مطابق ۱۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش

شیخ الحدیث، سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد «ثاقب» وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارشان امروز با محمد یوسف کالا رئیس شورای سرمیاشت و مساجد و معاون سابق رئیس جمهور اندونیزیا و هیئت همراهش دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار معیننان‌‌‌‌ و تعدادی از رؤسای وزارت ارشاد، حج و اوقاف نیز اشتراک داشتند، ابتداء محترم ثاقب مهمانان را خوش آمدید گفته افزود: اندونزی و افغانستان دو کشور اسلامی بوده و باهم اشتراکات زیادی دارند و امارت اسلامی افغانستان خواهان همکاری مشترک و بهبود توسعه روابط با آن کشور می باشد.

آقای ثاقب در سخنان خود گفت که پس از ختم اشغال و فتح کشور، در افغانستان امنیت کامل و فرصت های خوبی ایجاد شده است، اکنون لازم است که با کشور برادر اندونیزیا و سایر کشورهای اسلامی در بخش های مختلف تعلیمی، ارشادی و دیني همکاری و همدردی داشته باشیم.

آقای ثاقب خاطرنشان ساخت که افغانستان شرایط سختی را سپری نموده است، اکنون خدا را شکر مشکل پایان یافته است و افغانستان در سطح جهان یک کشور امن است توسعه و پیشرفت در بخش های مختلف جریان داشته و ما می خواهیم که مانند کشورهای اسلامی در کشور خود توسعه و پیشرفت داشته باشیم.

پس از آن، آقای محمد یوسف کالا، رئیس هیئت اندونزیایی صحبت کرد و از آمدن شان به افغانستان ابراز خوشحالی نموده افزود خوشحالم که با همکارانم در اینجا مانند گذشته یک افغانستان خوب و آرام را می بینم.

‏با آمدن امارت اسلامی علاوه بر تقویت نهادهای اسلامی در بخش های توسعه و بازسازی پیشرفت های قابل توجهی گردیده است.

آقای کالا در سخنان خود ابراز امیدواری کرد که امارت اسلامی افغانستان و اندونیزیا با تقویت و توسعه روابط در عرصه های مختلف پیشرفت های خوبی داشته باشند.

قابل ذکر است در ترکیب هیئتی که به ریاست محمد یوسف کالا به کابل امده است، عبدالحمید اول الدین وزیر سابق قوانین و حقوق بشر اندونزیا، سعید سودیرمن وزیر سابق انرژی و معادن و برخی دیگر از مقامات بلندپایه آن کشور شامل بودند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۲:۴۷
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف در کنفراس که در رابطه به حج در شهر مکه مکرمه عربستان سعودی برگزار گردیده بود اشتراک نمودند

دوشنبه ۴ ذوالحجة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق (۲۱ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش)

شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان و رئیس عمومی بعثه حج افغانستان،. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۰:۴۰
Background image

ختم موفقانه اعزام تمامی حجاج افغانستان به بیت الله شریف

شنبه ۲ ذوالحجه ۱۴۴۵مصادف۱۹ جوزا سال ۱۴۰۳ ه.ش،

طیاره حامل آخرین حجاج افغانستان از میدان هوایی بین المللی کندهار به مقصد میدان هوایی جده پرواز نمود.

الحمدلِلهِ وزارت ارشاد، حج و اوقاف. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۱۱:۳۲
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف با محمد یوسف کالا رئیس هیئت اندونیزیایی دیدار کرد.

سه شنبه، ۲۷ ذوالقعدة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق مطابق ۱۵ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش

شیخ الحدیث، سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد «ثاقب» وزیر ارشاد، حج و اوقاف در دفتر کارشان امروز با محمد یوسف کالا رئیس. . .

BACK TO NEWS