وزارت ارشاد، حج و اوقاف سمینار ارتقای ظرفیت روسا و کارمندان ولایتی را آغاز کرد

bakhshi_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۱۰:۶
سمینار

۴ جمادي الأولی ۱۴۴۵ هـ ق (۲۷ عقرب ۱۴۰۲ هـ ش)

امروز سمینار ارتقای ظرفیت در بخش های ارشادی، اوقافی، حج و اداری و مالی برای رؤسای و کارمندان ریاست های ارشاد، حج و اوقاف ولایات از طرف وزارت ارشاد، حج واوقاف در مجمتع حجاج زون مرکز کابل آغاز گردید.

در آغازین روز سمینار محترم شیخ الحدیث مولوی زرمحمد حقانی معین مسلکی، معاون نظارت و پالیسی اداره امور محترم مولوی عبدالولی حقانی، رؤسای مرکزی و ولایتی و عده از کارمندان ولایتی اشتراک نموده اند.

محفل با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید، سپس معاون نظارت و پالیسی اداره امور و رئیس سابق اداری و مالی این وزارت محترم مولوی عبدالولی حقانی سخنرانی نموده در بخشی از سخنان خود راه اندازی، تشخیص و معرفی مسئولیت های کاری این سمینار را مهم و اساسی تلقی نموده و افزود که برای اولین مرتبه است که وزارت ارشاد، حج و اوقاف چنین سمینار مهم و اساسی را راه اندازه نموده است.

 

بعدا معین مسلکی وزارت ارشاد، حج واوقاف سخنرانی نموده افزود که این سمینار شامل چهار بخش اساسی می باشد بخش اول آن ارشادی می باشد که موضوعات اهمیت ارشاد و مساجد در آن توضیح می گردد، بخش دوم آن حج می باشد که مسایل و موضوعات چگونگی تنظیم حجاج و ارایه خدمات در داخل و عربستان سعودی در آن به بحث گرفته می شود بخش سوم آن اوقاف می باشد که در آن موضوعات ملکیت های اوقافی و جمع آوری عواید به بحث گرفته می شود و بخش چهارم آن اداری می باشد که در آن مسایل و موضوعات اداری و مالی به بحث گرفته می شود.

محترم شیخ حقانی افزود که این سمینار توسط شیوخ مسلی و استادان به پیش برده می شود و شش روز ادامه می یابد.

برعلاوه از بخش های اساسی فوق در این سیمینار تبادل تجربیات و استفاده از میتود و رهنمایی های سودمند نیز شامل می باشد

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۹:۳۹
Background image

قرارداد رفت و برگشت حجاج سال 1445 هـ ق بطور جداگانه با شرکت های هوایی آریانا افغان و کام ایر عقد گردید

چهار شنبه 18 شعبان المعظم 1445هـ ق

مطابق 9 حوت سال 1402 هـ ش

جلسه عقد قرارداد رفت وبرگشت (30) هزار تن از حجاج سال 1445هـ ق بین وزارت ارشاد، حج و اوقاف و شرکت های هوایی آریانا و کام. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۹:۹
Background image

تدویر جلسه مقدماتی آغاز دوره های ترجمه و تفسیر قرآنکریم در مراکز بزرگ نظامی از سوی وزارت ارشاد، حج و اوقاف

۲۷رجب‌المرجب ۱۴۴۵ هجری قمری مطابق ۱۹ دلو ۱۴۰۲ هجری شمسی.

جلسه مقدماتی "پیرامون آغاز دوره‌های ترجمه و تفسیر قرآن کریم از اول ماه شعبان الی ۲۵ ماه رمضان سال جاری ۱۴۴۵ هجری قمری" قبل از. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۵۲
Background image

وزارت ارشاد، حج و اوقاف امروز قرعه کشی متقاضیان حج که جدیداً ثبت نام شده بودند را به انجام رسانید.

25 رجب المرجب 1445 هـ ق (17 دلو 1402 هـ ش)

وزارت ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان چندی قبل پروسه ثبت نام متقاضیان حج سال ۱۴۴۵ هـ ق را آغاز کرده بود که بعد از تکمیل پروسه ثبت. . .

BACK TO NEWS