وزیر ارشاد، حج و اوقاف در کنفراس که در رابطه به حج در شهر مکه مکرمه عربستان سعودی برگزار گردیده بود اشتراک نمودند

bakhshi_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۲:۴۷
ملاقات وزیر در سعودی

دوشنبه ۴ ذوالحجة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق (۲۱ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش)

شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان و رئیس عمومی بعثه حج افغانستان، بنا به دعوت رسمی وزارت حج و عمره عربستان سعودی در چهل و هشتمین(۴۸) کنفرانس بین المللی که امروز در شهر مکه مکرمه برگزار شده بود، شرکت نمود.

این کنفرانس که تحت عنوان(ندوة الحج الكبری) مسمی گردیده است با سخنرانی دکتور توفیق بن فوزان الربیعة وزیر حج و عمره عربستان سعودی افتتاح گردید، در این کنفرانس وزیر ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان، دکتور محمد بن عبدالکریم العیسي رئيس رابطه العالم الإسلامي، شیخ عبدالرحمن السُدَیس رئیس امور مسجد الحرام و مسجد نبوی، وزرای حج و اوقاف کشور های اسلامی، علمای مشهور جهان اسلام، دانشمندان و مسؤلین دولتی اشتراک نموده بودند

 

کنفرانس نامبرده یک کنفرانس بزرگ بین المللی است که همه ساله در ایام حج در عربستان سعودی برگزار می شود

 در این کنفرانس بیش از پنجنصد (500) تن از مسئولین و علمای کشورهای اسلامی دعوت گردیده بودند. هدف از برگزاری این کنفرانس در نظر گرفتن مسائل شرعی و فقهی رخصت ها و تسهیلات در حج عنوان گردیده است و همچنان رعایت قوانین و مقررات در حین مراسم حج نیز از بحث های دیگری بوده است به همین ترتیب در رابطه به مناسک حج در پهلوی عربستان سعودی نظریات، مشورها و تلاش های کشور های اسلامی و سایر موضوعات مهم دیگر شامل آجنداء گردیده بود، تا نتایج این کنفرانس در رابطه به اداء نمودن مناسک حج، برای حجاج کرام فضای مناسب و تسهیلات بیشتر فراهم گردد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۴/۴ - ۱۳:۱۱
Background image

پس از انجام موفقانه مناسک حج، جلسهء ارزیابی پروسه حج تحت ریاست وزیر ارشاد، حج و اوقاف در مکه مکرمه برگزار گردید.

پنجشنبه ۱۴ ذوالحجة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق (۳۱ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش)

عربستان، مکه مکرمه: محترم شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف و رئیس عمومی بعثه حج. . .

جمعه ۱۴۰۳/۴/۱ - ۱۳:۴۳
Background image

اشتراک وزیر ارشاد حج و اوقاف در کنفرانس تحت نام ختامه مسک در عربستان سعودی

سه شنبه ۱۲ ذوالحجة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق (۲۹ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش) وزیر ارشاد، حج و اوقاف و رئیس عمومی بعثه حج افغانستان در عربستان سعودی، محترم شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نور محمد ثاقب. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۲:۴۷
Background image

وزیر ارشاد، حج و اوقاف در کنفراس که در رابطه به حج در شهر مکه مکرمه عربستان سعودی برگزار گردیده بود اشتراک نمودند

دوشنبه ۴ ذوالحجة الحرام ۱۴۴۵ هـ ق (۲۱ جوزا ۱۴۰۳ هـ ش)

شیخ الحدیث سرمحقق قضاوتپوه دکتور مفتی نورمحمد ثاقب وزیر ارشاد، حج و اوقاف امارت اسلامی افغانستان و رئیس عمومی بعثه حج افغانستان،. . .

BACK TO NEWS